Türkiye gündeminde hangisi var: Biri İslam tarihi yazarı… Diğeri yeraltı dünyası lideri…

Eric Schroeder uyuşturucu ticareti yapma, örgüt kurma, suçtan kaynaklı malvarlığı değerlerini aklama nedeniyle Interpol kırmızı bülteniyle aranıyordu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ali Yerlikaya, “Hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız” dedi.

Operasyon İstanbul Emniyet ekipleri tarafından düzenlendi. Operasyonda 41 bin 850 euro ve 38 bin Türk lirası, ünlü bir markaya ait kol saatleri, pasaport ve sim kartlar ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya “Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız” dedi.

İSLAM TARİHİ YAZARI ERIC SCHROEDER

Suç örgütü lideri Eric Schroeder’in kim olduğunu merak edenlerin, bu ismi arattığında karşılarına ayrıca İslam tarihi yazarı olan Eric Schroeder’in çıkması akılları karıştırdı.

İslam hakkında birçok kitabı bulunan yazar Schroeder, 1930’lu ve 1940’lı yıllarda İslam tarihine katkı sunan çalışmalar yaptı.

Hakkında bir biyografik çalışma bulunmayan yazar Eric Schroeder’in 60’lı yaşlarında kanserden öldüğü biliniyor.

BU BİR AKP DÖNEMİ HABERİDİR

Son dönemlerde yapılan operasyonlarla dünyadaki suç örgütlerinin liderleri Türkiye’de yakalandı.

İslamcı ve muhafazakar bir çizgiyle iktidarını sürdüren AKP döneminde İslam tarihçisi Eric Schroeder’in yerine Alman suç örgütü lideri Eric Schroeder’in ülkemizde gündem olması ayrıca dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x