Tencent’in yeni patentleri herkesin dilinde!

Tencent, teknoloji dünyasında Çin’deki en büyük şirketlerden biridir. Hatta dünya genelinde de adından sıkça bahsettiren dev bir teknoloji firmasıdır. Bu teknoloji devi, oyun endüstrisi dahil olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteriyor. Ancak bu ay içerisinde şirketin elde ettiği en önemli başarılardan birisi, sadece Eylül ayında PUBG Mobile ve Honor of Kings oyunlarından elde ettiği 200 milyon dolarlık gelir oldu. Bu başarının hemen ardından Tencent’ten bir diğer önemli gelişme geldi: Gizli ve şifreli sohbet konuşmalarını kullanıcılara sunan bir patent.

24 Ekim tarihinde Tencent, “Chat Conversation Display Method, Device, Terminal, and Storage Medium” başlıklı patentini aldı. Bu patent, kullanıcıların sohbet konuşmalarını ana sohbet ekranından gizli bir sohbet ekranına taşımasına imkan tanıyor. Gizli sohbet ekranına erişebilmek için kullanıcıların öncelikle bir şifre girmesi gerekiyor. Bu iki aşamalı süreç, hassas konuşmaların gizliliğini koruma adına oldukça önem taşıyor.

Tencent’in yeni patentleri herkesin dilinde!

Ancak patent sadece bu özelliği ile sınırlı değil. Aynı zamanda sohbet konuşmalarını şifreleme özelliğine de sahip. Bu, konuşmaların sadece şifreyi bilen kullanıcı tarafından okunabileceği anlamına geliyor. Bu sayede, birisi cihaza erişse bile konuşmaların gizliliği korunmuş olacak.

Bu patentin alınmasının ardından Tencent, bu teknolojiyi ürünlerinde ne zaman ya da nasıl kullanmayı planladığına dair herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ancak bu patent, Tencent’in kullanıcılarının iletişimlerinin gizliliğini koruma konusundaki ilgisini ortaya koyuyor. Günümüzde gizlilik ve veri koruma konularının önemi her geçen gün artarken, Tencent’in bu alanda atılım yapması oldukça olumlu bir adım olarak değerlendirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x