Sarı Fırtınada Heyecan Dorukta

JPMorgan’ın Küresel Emtia Araştırma Lideri Natasha Kaneva, altının bu yıl ons başına 2,500 doları görmesi olasılığını vurguluyor. Kaneva, piyasanın aşırı heyecanlı olduğunu ve bu nedenle bu rakamın mümkün olduğuna inandıklarını ifade ediyor.

Altın, JPMorgan Chase & Co. Küresel Emtia Araştırma Başkanı Natasha Kaneva’nın belirttiğine göre, bu yıl ons başına 2,500 doları görebilir.

Natasha Kaneva, Bloomberg’e verdiği demeçte, metalin geçen cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,195.15 dolara ulaşmasından sonra, “Piyasanın aşırı heyecanlandığını düşündüğümüz için 2,500 doların bir olasılık olduğuna inanıyoruz” dedi.

Kaneva, bu hedefe ulaşmak için “Enflasyon ve istihdam rakamlarında ılımlılığın devam ettiğine ve Fed’in kesintiye gitmesi gerektiğine dair daha fazla teyide ihtiyacımız var” diyor.

Fed’in uzun zamandır beklenen daha gevşek para politikası, altının cazibesini artırabilir. Politika yapıcılar, enflasyonun yüzde 2 hedefine doğru ilerlemesini görmeden önce faizleri düşürme konusunda daha temkinli olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x