Meta Threads inadından vazgeçiyor!

Şirket, Threads kullanıcılarının gönderilerinin Facebook ve Instagram akışlarında çapraz yayınlanmasını engelleyebilmeleri için yeni bir gizlilik ayarı üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Yayınlanmayan özellik, sosyal medya özelliklerinin resmi olarak piyasaya sürülmeden önce erken sürümlerini sıklıkla ortaya çıkaran tersine mühendis Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi. Paluzzi, Threads’in gizlilik ayarlarındaki yeni “diğer uygulamalarda gönderi önerme” özelliğinin ekran görüntülerini paylaştı.

Bu özellik, şirketin Threads’i güçlendirmek amacıyla Facebook akışlarında kullanıcıların Threads gönderilerini tanıttığını kabul etmesinden ancak bir hafta sonra geldi. Meta geçmişte diğer uygulamalarını tanıtmak için benzer taktikler kullanmış olsa da bu hamle, birçoğu Facebook’ta aktif olmayan ve promosyonları müdahaleci bir aşırılık olarak gören Threads kullanıcıları arasında bile pek popüler olmadı.

Meta Threads inadından vazgeçiyor!

Özellikle Meta’nın varsayılan ayar olarak çapraz paylaşımı otomatik olarak etkinleştirmeyi planladığı görülüyor. Devre dışı bırakma ekranında “Profiliniz herkese açıksa, insanların sizi keşfedip takip edebilmesi için gönderileriniz diğer uygulamalarda önerilebilir” ifadesi yer alıyor.

Özellik üzerinde ileri geri gitmeler, Meta’nın Threads’in büyümesini artırma çabalarını istikrarlı bir şekilde artırmasıyla ortaya çıkıyor. Twitter klonu son haftalarda yeniden büyüyor ve şu anda yaklaşık 100 milyon aylık kullanıcıya sahip. Mark Zuckerberg kısa süre önce uygulamanın Meta’nın bir sonraki milyar kullanıcılı hizmeti olma yolunu gördüğünü söyledi. Ancak bu kadar çok kişiye ulaşmak için şirketin yeni kayıtlar çekmek amacıyla diğer uygulamalara daha fazla yönelmesi gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x