Emeklilere özel indirim için SGK ile BKM, TROY kart için iş birliği protokolü imzalandı

AA

“Türkiye Yüzyılının Emektarları Projesi” kapsamında yapılan iş birliği sayesinde TROY logolu banka ve kredi kartı kullanan emeklilere özel indirim, fırsat, promosyon ve kampanya imkanları sağlanacak.

Ayrıca SGK ile TROY, talep eden emeklilere verilecek “emekli” logolu kartların oluşturulması için iş birliği içerisinde olacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Bankalararası Kart Merkezi (BKM) AŞ arasında TROY kart üzerinden emeklilere indirim, ayrıcalık, fırsat ve kampanyalar sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

“Herkes emekli adayı”

Programda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, çalışma hayatındaki herkesin emekli adayı olduğunu belirterek, Allah’tan tüm emeklilere müreffeh bir ömür yaşatması temennisinde bulundu.

“Emekliler Yılı”

Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesinin emeklilerin katkısıyla olduğunu bildiren Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yılı “Emekliler Yılı” ilan etmesinin ardından emekliler için neler yapılabileceğine ilişkin çaba içerisinde olduklarını ve bu konuda ciddi mesafe aldıklarını söyledi.

Emekliler için kamu-özel iş birliği

Aydın, “Emeklilerimizin yanında olduğumuzu bundan sonraki süreçte de imkanlar elverdiği ölçüde hep birlikte kamu-özel iş birliğiyle yanlarında olacağımızı göstereceğiz.” dedi.

“TROY kıymetli bir Türkiye markası”

Aydın, TROY’un kıymetli bir Türkiye markası olduğunu dile getirerek bu iş birliğinin, hem sayısı 16,2 milyona varan emekliye hem de TROY’a hayırlar getireceğine inandığını ifade etti.

“Emeklilere duyulan minnetin bir ifadesi”

SGK Başkanı Raci Kaya ise bu yılın “Emekliler Yılı” olarak ilan edildiğini anımsatarak bu adımın, ülkenin kalkınmasında büyük emekleri olan, bugünlere gelinmesinde önemli katkıları bulunan emeklilere duyulan minnetin bir ifadesi olduğunu kaydetti..

“TROY altyapısıyla emekliler için kampanyalar yaygınlaştırılacak”

BKM Genel Müdürü Ozan Deniz de imzalanan iş birliği protokolünün tüm emeklilere ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunarak şöyle konuştu:

Bu protokolle, TROY ödeme yöntemimiz alt yapısı sayesinde emeklilere yönelik gerçekleştirilecek indirim, fırsat ve kampanyaların yaygınlaştırılmasına imkan sağlayacağız. Ayrıca Bankalararası Kart Merkezi olarak, gerek emeklilere bankalarca TROY kart sağlanması noktasında destek sağlıyor olacağız, gerekse de firmaların, markaların emeklilere yönelik gerçekleştirecekleri indirim ve kampanyalar için teşvik edici olacağız.

BKM Genel Müdürü Ozan Deniz ve SGK Strateji Geliştirme Başkanı Onur Öztürk protokolü imzaladı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x