Denizli’de kürtaj yaptıran karısını öldürdü! Akıl sağlığı yerinde çıktı

İHA

Denizli’nin ilçesinde 30 Kasım 2022 tarihinde dehşet anlar yaşandı.

18 yaşındaki eşi Elif Irmak ile ‘kürtaj yaptırdığı’ iddiasıyla tartışan 24 yaşındaki Ahmet Emre Irmak, kavgayı ayırmaya çalışan babası Hikmet Irmak’ı bacağından bıçakladı.

Anne ve babasının tüm çabalarına rağmen engel olamadığı Ahmet Emre Irmak, daha sonra saçından sürüyerek evden çıkarıp 100 metre ilerideki boş bir araziye götürdüğü karısını karın, göğüs ve boğazından bıçaklayarak öldürdü.

Vahşi cinayetin ardından evine dönen koca, suç aletiyle birlikte jandarma ekiplerine teslim oldu.

Şüpheli farklı suçlardan tutuklandı

Hamile olmadığı anlaşılan Elif Irmak’ı öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ahmet Emre Irmak hakkında ‘Kadına karşı kasten öldürme’, ‘Üst soya karşı silahla kemik kırığına neden olacak şekilde kasten yaralama’ ve ‘Eşini kasten öldürmek’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

“Gaipten sesler duydum”

Sanık, geçen Temmuz ayındaki görülen davanın ikinci duruşmasında şu ifadelere yer verdi:

Gaipten sesler duydum. Tartışma çıkar düşüncesiyle, mutfaktan aldığım bıçağı belime soktum. Saçından ve kolundan tutup sürükledim. 100 metre gittikten sonra kayınvalidemin sesini duydum. ‘Onu nereye götürüyorsun. Onun sevdiği var, Onu sevdiğine vereceğim’ diye gaipten sesler duydum. Eşimin karnına ve beline bıçağı salladım. 4 sefer bıçak darbesi vurdum.

Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde rapor hazırlandı

Mahkeme heyeti, sanık Irmak’ın akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılması için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevkine karar verdi.

Mahkemenin Eylül ayında görülen üçüncü duruşmasında ise Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilen sanık hakkında hekimlerin tanı koyamadığı, bu nedenle 1 ay gözetim altında tutulması gerektiğini bildiren ön rapor okundu.

1 Eylül’de hastaneye yatırılan sanığa ilişkin ön raporda, yatarak tedavi edildiği, hakkında rapor düzenlenebilmesi için 3 hafta ek gözlem süresine ihtiyaç duyulduğu bildirildi.

Akıl sağlığı yerinde çıktı

Sanık hakkında verilen ek gözlem süresinin dolmasının ardından hastanenin hazırladığı rapor tamamlandı.

Sağlık kurulu, eşini ‘gaipten sesler duydum’ diyerek öldüren zanlısının ‘cezai ehliyetinin tam’ olduğuna karar verdi.

“Olay ile sanığın ruhsal durumu arasında illiyet bağı bulunmamaktadır. Bu fiile karşı ceza sorumluluğu tamdır” şeklinde oy birliğiyle karar verilen raporun ardından, 14 Kasım’da görülecek duruşmada sanık hakkında kararın açıklanmasının beklendiği öğrenildi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x