Kral Charles Ölen Vatandaşların Mal Varlıklarını Gizlice Kendisine Aktarmış: Kimin Aklına Gelirdi ki?

İngiltere Kralı 3. Charles hakkında şoke eden bir gerçek ortaya çıktı. Kral Charles’ın feodal dönemlere dayanan eski bir sistemle, ölen vatandaşların mal varlıklarını kendi mirasına aktardığı açıklandı.

Detaylar…

İngiltere Kralı Charles’ın bütün dünyayı şoke eden bir sırrı açıklandı.

T24’ün haberine göre, Guardian, İngiltere Kralı Charles ile ilgili şoke edici bir gerçeği ortaya çıkardı. Charles’ın İngiltere’nın kuzeybatısında yaşayan binlerce insanın ölümünden kazanç sağladığı söylendi.

Kral 3. Charles’ın ölen vatandaşlarının mal varlıklarını gizlice kendi mirasına aktardığı ortaya çıkartıldı.

Kral Charles’ın yüksek miktarlarda kazanç sağladığı Lancaster Dükalığı’nın feodal dönemlere dayanan eski bir yöntemle ölen vatandaşların mal varlıklarını krala aktarmaya başladığı söylendi. 

Temelleri feodal döneme dayanan bu sistemle, bir yakını olmayan kişinin ölmesinin ardından o kişiye ait olan bütün varlıklara dükalık tarafından el konuluyor.

Geçtiğimiz 10 yılda, en az 60 milyon sterlinlik bir mal varlığının kralın mirasına eklendiği belirtiliyor.

Bu sistemle elde edilen varlıkların gelirlerinin hayır kurumlarına bağışlandığı da iddialar arasında. Faka gelin görün ki, mal varlıklarının yalnızca küçük bir ‘yüzdesi’ hayır kurumlarına aktarılıyormuş.

Aktarılan mülkler arasında şehirdeki evler, kırsal veya tatil yörelerindeki evler, benzin istasyonu ve çeşit çeşit tarım binası yer alıyor.

Guardian’ın dükalık tarafından aktarılan bu mal varlıklarının iç belgelerine ulaştığı aktarılıyor. Belgelerde, fonların ‘gizlice’ krala ait olan mülklere nasıl finanse edildiğinin ortaya konduğu belirtildi. 

2020 yılında ortaya çıkan bu gizli politikada, kralın yetkililerinin fonlardan elde edilen gelirleri oldukça geniş bir ‘yelpaze’ kullanabilecekleri ortaya çıktı.

Mal varlıkları kralın mirasına aktarılan onlarca vatandaş olduğu tespit edildi.

Saray tarafından bir açıklama yapılmazken, Dükalık sözcüsü ‘kralın gelecek nesiller için korumak ve muhafaza etmek amacıyla nitelikli binaların restorasyonunu’ üstlendiğini belirtti. 

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x